Kategorie
Szkolenia

Szkolenie w Ursynotece

W imieniu Konsorcjum Użytkowników Systemów Bibliotecznych SOWA, firmy Sokrates-software oraz Biblioteki Publicznej im. J.U. Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się dnia 6 grudnia 2016 r. od godz. 10.00  w Ursynotece Muzeum przy ul. Barwnej 8.

System biblioteczny SOWA: potencjał katalogów nowej generacji w pozyskiwaniu czytelników

W trakcie spotkania przedstawimy Państwu nowe i planowane rozwiązania w systemie bibliotecznym SOWA2/MARC21 i  SowaSQL, a także interesujące przykłady ich wykorzystania w różnych bibliotekach publicznych. Omówimy, co się zmieni w portalu w.bibliotece.pl i jakie sposoby na wzrost czytelnictwa wymyślili bibliotekarze zarządzający portalem KrakowCzyta.pl

Studying in the library ©Tulane Public Relations via Flickr (CC BY 3.0)

Pokażemy jak efektywnie udostępniać ebooki i zaprezentujemy najnowsze wyniki badań czytelniczych w bibliotekach, które korzystają z nowatorskich usług internetowych w katalogach OPAC. Omówimy również propozycje rozwoju oprogramowania bibliotecznego zaczerpnięte z portalu wsparcie.sowasql.pl Przedstawimy przygotowania bibliotek do nowego modelu opracowania zbiorów z użyciem Deskryptorów BN.

Wysłuchamy Państwa opinii na temat pracy z systemem i portalem.

Zgłoszenia uczestników prosimy nadsyłać na adres konsorcjum.sowa@gmail.com do dnia 30 listopada 2016 roku. Wszelkich informacji o spotkaniu udzielamy pod numerami telefonów: 601 335 700 oraz 603 510 887.

Liczymy na obecność nie tylko bibliotekarzy systemowych, ale też pracowników odpowiedzialnych za wizerunek biblioteki, bibliotekarzy opracowujących zbiory oraz obsługujących czytelników.

W zgłoszeniu prosimy podać: nazwę biblioteki, imię i nazwisko oraz sprawowaną funkcję. Zaczynamy o godz. 10.00, kończymy przed 14.00. Liczba miejsc ograniczona.