Kategorie
System Sowa

Inteligentny asystent bibliotekarza

Informujemy o stworzeniu specjalnego programu nadzorującego instalację i aktualizację systemu bibliotecznego SOWA. SOWIZOR to konsolowe narzędzie służące do konfiguracji i zarządzania serwerem aplikacji oprogramowania SOWA1, SOWA2/MARC21 i SowaSQL oraz wszystkimi serwerowymi modułami tych systemów.

Aplikacja poprawi jakość pracy bibliotekarzy szczególnie w trakcie aktualizacji systemu bibliotecznego SOWA na komputerach, informując m.in. o dotychczasowej wersji użytkowanego oprogramowania i możliwości pobrania najnowszej. Dzięki temu rozwiązaniu powinny zostać wyeliminowane wszelkie techniczne trudności w trakcie prac aktualizacyjnych lub konfiguracyjnych systemu.

Instalator SOWIZORa jest prosty i praktycznie bezobsługowy. Aplikacja komunikuje się z witryną update.sokrates.pl, z której automatycznie pobiera aktualizacje oprogramowania bibliotecznego.

Klient systemu SOWA jest natomiast aktualizowany dedykowanym programem, dostępnym do pobrania z download.sokrates.pl/sowa_upd.exe (przed uruchomieniem trzeba go zapisać w katalogu programu). Obecnie jest on już częścią klienta systemu SOWA, dostępnym z katalogu Sokrates na pulpicie – ikonka Aktualizacja programu

Dokumentacja programu, w tym opis poleceń i jego rozwój można śledzić na stronie: dokumentacja.sokrates.pl