Kategorie
Szkolenia

Deskryptory BN – podsumowanie szkoleń

Informujemy, że w pierwszym półroczu 2019 roku zrealizowaliśmy ponad 20 specjalistycznych szkoleń dla bibliotekarzy, których tytułem było: Wdrożenie nowego modelu opracowania zbiorów – odpowiedzią na potrzeby użytkowników. Szkolenia odbyły się głównie w bibliotekach wojewódzkich i miejskich, m.in. w  Poznaniu, Krakowie, Bydgoszczy, Rzeszowie, Opolu, Katowicach, Warszawie, Łodzi i w innych miejscowościach. W zorganizowanych spotkaniach wzięło udział ponad 700 bibliotekarzy reprezentujących środowiska bibliotek publicznych, pedagogicznych, akademickich, szkolnych i specjalistycznych.

Dziękujemy wszystkim bibliotekarzom za udział w szkoleniach, współorganizatorom szkoleń –  dyrektorom i instruktorom bibliotek – za umożliwienie realizowania naszych działań, a sponsorowi szkoleń – firmie Sokrates-software – za finansowanie wsparcia merytorycznego dla bibliotekarzy.

Cieszymy się, że szkolenia, które zaadresowaliśmy dla pracowników bibliotek wciąż owocują pozytywnymi zmianami w katalogach bibliotek wykorzystujących systemy Sowa.

W okresie jesiennym będziemy kontynuować działalność dydaktyczną w tym zakresie dla wszystkich użytkowników systemów SowaSQL.