Kategorie
Szkolenia

Łowimy czytelników…

10 października 2014 r. w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi odbyły się warsztaty dla bibliotekarzy z woj. łódzkiego pt. “Jak złowić czytelnika w sieci?” Na spotkanie przybyło aż 70 osób z całego województwa.

Tematyka związana z pozyskiwaniem czytelników do bibliotek przez internet została również zaprezentowana bibliotekarzom z powiatu wodzisławskiego w dn. 26 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Wodzisławiu Śląskim oraz pracownikom bibliotek z powiatu krakowskiego dn. 8 października w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Nad rolą dzisiejszych katalogów internetowych w systemach SOWA2/MARC21 oraz o sposobach oddziaływania informacją o zbiorach bibliotecznych na czytelników, zastanawiano się także w trakcie “Dni Społeczeństwa Informacyjnego”, które odbyły się w dniach 29-30 września 2014 r. w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej.

Przeprowadzono również kolejne szkolenia z katalogowania zbiorów w formacie MARC21 dla pracowników Sądeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.

17 października zapraszamy na kolejny cykl szkoleń w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie oraz 21 października w Bibliotece Śląskiej.