Kategorie
Szkolenia

Deskryptory BN – szkolenia dla bibliotekarzy

W związku z wdrażanymi przez Bibliotekę Narodową zmianami w sposobie katalogowania materiałów bibliotecznych (Deskryptory BN, RDA), organizujemy specjalistyczne szkolenia poświęcone tym zagadnieniom, aby omówić praktyczne ich zastosowanie.

Pierwsze szkolenie, adresowane do bibliotek z województwa łódzkiego, odbędzie się 1 marca 2017 roku w godzinach 10.00-15.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Sieradzu, pl. Wojewódzki 3, w sali 113 na I piętrze (ok. 250 metrów od siedziby Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu).

W czasie szkolenia zostaną przedstawione następujące zagadnienia:

  • nowe pola w strukturze formatu MARC21 w systemie (szczegółowe omówienie zasad wypełniania pól zgodnych ze strukturą RDA),
  • kartoteka Deskryptorów BN,
  • omówienie zmian w nowej instrukcji do opracowania zbiorów w formacie MARC21,
  • prezentacja zawartości katalogów bibliotek stosujących nowe zasady opracowania danych.

Szkolenia kierujemy przede wszystkim do bibliotekarzy zajmujących się opracowaniem i udostępnianiem zbiorów w systemach Sowa2/MARC21 i SowaSQL, ale też do osób odpowiedzialnych za wizerunek biblioteki. 

W imieniu organizatora szkolenia, którym jest firma Sokrates-software, serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu.

Zgłoszenia na szkolenie dla woj. łódzkiego przyjmowane są do dnia 24 lutego 2017 roku, na adres: konsorcjum.sowa@gmail.com. W zgłoszeniu prosimy podać: nazwę biblioteki, nazwisko imię, telefon kontaktowy oraz pełnioną funkcję w bibliotece. 

Wszystkie szkolenie są bezpłatne.

Kolejne szkolenia w marcu 2017 r. zaplanowano w bibliotekach w: Opolu, Bydgoszczy, Szczecinie, Olsztynie i Rzeszowie. Zapraszamy do kontaktu.